02523630233 - 05073910928 Bizi arayın!
Bodrum Haşere Mücadele

Haşere Mücadele Hizmetleri

Fiziksel ve Biyolojik Haşere Mücadelesi
Fiziksel haşere mücadelesi daha çok amatör anlamda yapılan mücadeledir. Temizlik ilk aşamadır. Temiz ve bakımlı bir ortamda haşerelerin yaşaması daha zordur. Haşerelerin insanların kullandıkları mekanalra gelme sebebi yemek ve su ihtiyacıdır. Bu sebepte ortada bırakılan yiyecekler haşerelerin evimize gelmesine davetiye çıkartır. Bu saşamada kemirgenler için kurulmuş kapanlar, böcekler için vurarak öldürme gibi yöntemler fiziksel mücadeleye girer. İlaçlama gibi Kalıcı ve etkili bir yöntem değildir.

Biyolojik mücadele de ise daha çok suyun olduğu mekanlarda gerçekleştirilir. Mücadele edilen canlının üreme yetenekleri bozucu etkileri olan mücadeledir. Biyosidal ürünlerde biyolojik haşere mücadelesi kapsamındadır.

Kimyasal Haşere Mücadelesi (İlaçlama)
En geniş anlamıyla haşere ve kemirgen ilaçlama anlamına gelen kimyasal ilaçlama uzmanlar tarafından en çok önerilen mücadele yöntemidir. Etkili bir yöntem olması gerekliliği arttırır. Üreme alanlarının dağıtılması için kimyasal ilaçların kullanılmasıyla mücadele edilen haşerelerin üremesi durdurulur. Kullanılan böcek ilacının kalitesi ve etkisi, ne kadar süre kalıcı olacağı belirler. Mevsimsel artışlarda çöp birikintileri, su boruları, kanalizasyon gibi haşere ve kemirgenlerin en çok bulunduğu bölgelere periyodik ilaçlama gerektirir.

Uçan haşereler ile mücadele için ise sıcak ve soğuk sisleme yöntemleri kullanılır. Bu yöntemde ilaç belirli bir süre için havada bulunması gerekir. Verilen duman sıcak olur ve uygulama yapan kişinin bu konuda uzman bir kişi olması şarttır. Soğuk sisleme ise malzeme yığını barındıran işyeri vb. Yerlere yapılır.

Haşerelerle mücadele ederken en kolay yöntemde haşere ve kemirgeni yem ile kandırmaktır. Jel şeklinde olan bu yemler, hamamböceği ilaçlamasında kullanılır. Ayrıca fare barınaklarına konacak zehiri yemlerle de kemirgeni etki altına almış oluruz. İnsan sağlığını tehlikeye düşürecek kadar ağır bir kokuya sahip olmadıklarından uygulama alanını boşaltmaya gerek duyulmaz. Kokulu ilaçlama ise yoğun haşere problemi yaşayan müşterilerimize uygulanır. Bu durumda mekanı boşaltmak gerekir fakat çok etkili bir ilaçlama yöntemidir. Püskürtme ile yapılan bu işlemden sonra bir süreliğine kapalı tutulan ortam havalandırılması yapıldıktan sonra kullanılabilir.