02523630233 - 05073910928 Bizi arayın!

Otel Temizliği

Özellikle son 10 yılda Arap, İngiliz ve Rus turistlerin sayısının artmasıyla beraber Bodrum’daki otellerin doluluk oranları %90lara ulaşmakta, bu nedenle oda değişim saatlerinin kısa olmasından dolayı oda temizliği şu şekilde yapılmaktadır:

 1. Odadaki çarşaf, nevresim takımı ve yastıkların beyaz hijyen poşetlerine alınarak oda numarasıyla beraber paketlenip alınması ve yatakların mevsime uygun olarak yaz ve kışa göre ayarlanması
 2. Yataklarda bulunan sıvı akıntıların temizlenmesi için buhar ve vakum makinelerinin kullanılarak bir sonraki müşteriye rahat ve huzurlu bir şekilde dinleneceği yeni nevresim takımlarının açılması
 3. Battaniye ve yorganların değiştirilmesi
 4. Özellikle mini-bar, kumanda ve tuvaletlerin özel hijyen malzemeleri ile temizlenerek müşteriye hazır edilmesi
 5. Bunların yanında masa, sandalye ve kapıların açılarak havalandırma yapılması
 6. Müşteriye hijyenik ortam sağlandıktan sonra lobi, ön banko, yemekhane, toplantı salonu, dinlenme salonları gibi yerlerin yüzeylerinin her 8 saatte bir temizlenmesi gerektiği
 7. Bunları yapacak personellerin sağlık bakanlığı tarafından oteller için tebliğ edilen standartlarda yapılması önem arzetmektedir.

Bodrum MartıTemizlik olarak Bodrum’daki otellerin ihtiyaçlarına yönelik olan hizmetlerimizle faaliyet göstermekteyiz.

Hizmetlerimiz
Otel Genel Temizliği
Otelde yoğun insan sirkülasyonu yaşandığı için temizlik sorunu yanında hijyen problemi de ortaya çıkmaktadır. Özellikle otellerde dünyanın dört bir yanından gelen insanlar sebebiyle salgın hastalıklarla mücadele noktasında dezenfeksiyon yoluyla hijyen ayrı bir önem kazanmaktadır.
Otel Periyodik Temizlik
Müşterilerin otelden ayrılmasını takiben yapılması gereken yarı zamanlı temizlik personelleri sayesinde size zaman ve maliyet avantajları sağlıyoruz.
Otel Koltuk Yıkama
Koltuklar sanıldığı gibi sadece silinmeyle temizlenmez, sadece yüzeyindeki toz ve kirler alınmış olur. Bilinmelidir ki koltukların içerisinde insan derilerini besin olarak kullanan miteler sadece antibakteriyel ürünlerle temizlenmektedir.

Bu hizmetlerimizin dışında ayrıca oteller için

 • Otel Halıfleks Yıkama
 • Otel Yatak Yıkama
 • Otel Mermer Cilalama
 • Otel Temizlik Personeli Temini
 • İnşaat Sonrası Otel Temizliği
 • Tadilat Sonrası Otel Temizliği
 • Yangın Sonrası Otel Temizliği
 • Otellerin cam temizliği
 • Otellerin dış cephe temizliği

gibi hizmetlerimiz bulunmaktadır. Siz de referanslı kurumsal bir temizlik firması arıyorsanız, lütfen bizimle irtibat kurunuz.